Slovenské lyžování!
 

Lyžování Tatry

Lyžování TatryChcete si v zimě dobře zalyžovat? Hledáte kvalitní lyžařské středisko, které nabízí vše co je potřeba k příjemnému pobytu? A nechce se vám cestovat příliš daleko za hranice? Dopřejte si tedy lyžování v Tatrách! Pro svoji zimní dovolenou si zkuste vybrat jedno z mnoha slovenských lyžařských středisek a určitě nebudete litovat. Na Slovensku se nachází 20 větších, 40 středních a 250 menších lyžařských areálů. V příští sezóně bude mít také více než 100 slovenských lyžařských středisek k dispozici umělé zasněžování sjezdovek, v celkové délce cca 200 km. Zimní sezóna na Slovensku trvá 130 – 160 dní.

V posledních letech se investovaly velké finanční prostředky do modernizace a výstavby středisek, stejně jako do zlepšení infrastruktury a do přestavby ubytovacích zařízení. Lyžování v Tatrách se tak stává příjemnějším zážitkem. I v nadcházející zimní sezóně se bude v tomto trendu pokračovat a lyžaři se mohou těšit na nové vleky a lanovky, na další parkovací místa, na širší nabídku ubytování i na nové atrakce, které zpříjemní čas po lyžování. Vedle upravených sjezdovek na návštěvníky čekají také snowboardové parky, běžkařské tratě, lyžařské školy pro malé i velké a samozřejmě také půjčovny lyžařského vybavení.

Lyžování TatryLyžování Vysoké Tatry

Oblíbené středisko ve Vysokých Tatrách je Tatranská Lomnica, které se nachází ve výšce 850 – 2 634 m n. m. Téměř 10 km upravených sjezdových tratí poskytuje nezapomenutelné ježdění s výhledy na okolní štíty velehor. Určitě si zde vychutnáte jízdu na nejvýše položené a nejstrmější sjezdovce na Slovensku. Tratě ve středisku jsou obsluhovány sedmi lanovkami, z nichž nejnovější osmimístná sedačka vede z Tatranské Lomnice na Bukovou Horu.

Ve výšce 1 400 – 1 800 m n. m. se vyjímá středisko Štrbské Pleso, které nabízí vynikající tratě pro sjezd, slalom, běžkování i snowboarding. Sjezdové lyžování si užijete na více než 7 km zasněžnovaných sjezdovek a pro běžkaře jsou připraveny tratě o celkové délce 17 km.

Součástí Vysokých Tater je také středisko Starý Smokovec, jehož nadmořská výška je 800 – 1 480 m. Ve středisku si zajezdíte na pěti sjezdovkách o celkové délce 5 km. K dispozici vám bude jedna lanovka a pět vleků.

Příjemným bonusem těchto tří středisek je možnost zakoupit si společný skipas a v rámci jednoho pobytu si tak vyzkoušet všechna výše zmiňovaná střediska. Což je rozhodně důvod navíc proč vyzkoušet lyžování ve Vysokých Tatrách, nemyslíte?

Nízké Tatry

Máte-li chuť poznat vynikající lyžování v Nízkých Tatrách, tak navštivte skiareál Jasná, který je považován za nejlepší lyžařský rezort na Slovensku. Nachází se v nadmořské výšce 900 – 2 024 m a na lyžaře a snowboardisty zde čeká více než 36 km upravovaných sjezdových tratí, snowpark, freeridové zóny a také trasy pro běžecké lyžování.

Výborné lyžování v Tatrách nabízí i Snowpark Donovaly, který se nachází na rozhraní Nízkých Tater a Velké Fatry. Donovaly patří k nejvýše položeným a trvale osídleným oblastem na Slovensku. Díky nadmořské výšce (kolem 1 000 m) a příznivému klimatu disponuje středisko kvalitními podmínkami pro lyžování. Lyžaři a snowbaroadisté si mohou zajezdit na cca 11 km převážně modrých tratí. Pro nejmenší lyžaře a pro ty, co se chtějí pobavit, je ve středisku připraven moderní Fun Park. Nachází se mezi lyžařskými svahy Nová Hoľa a Záhradiště. Středisko také poskytuje bonus pro ty, co si zakoupí dvou a vícedenní skipas. Tito lyžaři mají navíc možnost navštívit i 28 km vzdálené středisko v oblasti Velké Fatry Ružomberok - Malinô Brdo.

Západní Tatry

V Západních Tatrách stojí za návštěvu lyžařský areál Ski Oravice s téměř 6 km sjezdovek, dále středisko Roháče – Spálená dolina (4,4 km tratí) nebo skiareál Zuberec – Janovky (4,5 km).

Lyžování Tatry

Máte dotazy ke středisku?

 Security code

Další lyžařská střediska

Navštivte také další střediska! Z Francie například Tignes/Valdisere, Risoul/Vars, Alpe d'Huez, Tři Údolí/3 Vallées, Serre Chevalier, Les 2 Alpes, Les Orres, Val Cenis/Vanoise, Itálie pak Livigno/Bormio, Sella Ronda, Madonna di Campiglio, Passo Tonale/Ponte di Legno, Marilleva-Folgarida. V Rakousku doporučujeme Zell am See/Kaprun, Bad Gastein, Zillertal/Hintertux, Schladming, Saalbach či Nassfeld. Pokud vás zajímá spíše Slovensko, pak vás zaujme naše nabídka lyžování na Slovensku.